تیوی لاین

تیوی لاین چیست ؟

رزولوشن (تفکیک پذیری) از المان های اصلی جهت تعیین نمودن کیفیت دوربین های مدار بسته می باشند در دوربین های آنالوگ به دلیل اینکه بر مبنای پیکسل نمی باشند تفیکیک پذیری تصاویر با واحدی دیگری صورت می گیرد .

تی وی لاین یا TVL

برای تشخیص قدرت تفکیک پذیری افقی در دوربین های آنالوگ از مشخصه ای بنام تی وی لاین استفاده می شود که در این حوزه تفکیک پذیری بالا یعنی اینکه خطوط عمودی علاوه بر نزدیک بودن قابل رویت و شمارش باشند .

تی وی لاین TVL واحد تفکیک پذیری می باشد ،اگر در یک دوربین میزان تی وی لاین بالاتر و بیشتر باشد آن دوربین دارای قابلیت تفکیک پذیری بالاتری می باشد ، بالا بودن تفکیک پذیری دوربین موجب می شود که جزئیات بیشتری در دوربین مدار بسته قابل دیدن باشد .

دوربین سقفی

جهت اینکه بتوانند تفکیک پذیری تصاویر را اندازه گیری کرد از صفحات تست مخصوص این کار استفاده می کنند ، برای انجام این تست باید دوربین را در فاصله از پیش تعیین شده از صفحه قرار داد پس از آن باید جهت تفکیک نمودن خطوط از یکدیگردر تصویر دوربین تلاش کرد .

زمانی که تفکیک پذیری خطوط با یکدیگر نزدیک تر باشد کیفیت دوربین به تی وی لاین بالاتر خواهد بود .

توجه به این نکته الزامی است که اگر یک دوربین دارای تی وی لاین بالای باشد الزاما تصویر خوبی را به کاربر نخواهد داد و بیان این نکته الزامی است که کیفیت تصویر به عواملی نظیرکیفیت در تصویر نویز در تصویر ،نور کم در تصویر وابسته می باشد .

منبع: سایت حامیان گستر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 17 =