سن مناسب کاشت مو

سن مناسب کاشت مو

سن مناسب کاشت مو در اکثر افراد ، سنین جوانی می باشد،ولی محدودیت سنی خاصی وجود ندارد.مو یکی از اعضای بدن است که از مهم ترین فاکتور ها در زیبایی فرد به حساب می آید. در صورت ریزش موها افرد بسیار نگران شده و برای درمان آن اقدام می نماید.

 

علل اصلی ریزش مو

شاخه های مو دارای یک چرخه حیات رشد ، پیری و ریزش هستند. در طول روز ریزش 50 تا100 تار مو امری طبیعی می باشد که این میانگین در افراد می تواند متفاوت باشد. مشکل ریزش مو وقتی خود را نشان می دهد که تعداد موهای رشد کرده از تعداد موهایی که ریزش دارد کمتر باشد و یا موهای تازه رشد یافته ضعیف باشند و تراکم موها به مرور کمتر شوند.در آقایان اصلی ترین دلیل ریزش موها مساله آندروژنتیک (هورمون آندروژن و ژنتیک) می باشد. در خانم ها این مساله بیشتر باعث نازک شدن موها و ریزش منتشر در سر می شود ولی در آقایان با افزایش هورمون‌های آندروژنی ، عقب رفتگی موها در پیشانی شروع شده و موها نازک تر می شوند.

 سن مناسب کاشت مو

بهترین زمان کاشت مو

معمولا در میان زنان و مردان افرادی که ریزش موی آندروژنیک و در زنان ریزش موی ژنتیکی دارند ، افرادی مناسب برای انجام عمل کاشت مو هستند چون موهای ناحیه دهنده آن ها از تراکم بالایی برخوردار بوده و احتمال ریزش آن ها کم است.  ریزش خط موها ممکن است در افراد به دلیل نحوه آرایش موها ، جوشگاه ناشی از تصادف، سوختگی، جراحی یا بیماری‌های التهابی ، جراحی کششی پوست صورت باشد. اگر در یک مرد جوان زیر 25 سال که در جلوی موهای خود در پیشانی دچار عقب رفتگی و کم پشتی شده است ، به درخواست بیمار یک خط رویش جدید ایجاد کنیم ممکن است که بیمار برای مدتی راضی شده باشد ولی در سال های بعد با پیشرفت ریزش موها ، موها ی تازه کاشت شده دیگر کافی نبوده و نمای غیر طبیعی به موهای او خواهد داد.

کاشت مو به روش fit و کاشت مو به روش fut از جمله روش های متداول در کاشت مو می باشد که در کلیمنیک های کاشت مو امروزه انجام می شوند

بعد از 25 سالگی و تکمیل مرحله بلوغ با بررسی میزان ریزش موهای فرد ، می توان الگوی پیشرفت ریزش آن را پیش بینی نمود. به این ترتیب داشتن یک خط رویش موی جدید به شکل یک مرد بالغ برای او بهتر خواهد بود. به همین دلیل عمل کاشت موقبل از 25 سالگی توصیه نمی شود. در افراد مسن تر هم بیماران در دهه6 ، 7 و حتی 9 زندگی خود می توانند داوطلب عمل کاشت مو باشند چرا که این افراد خواهان موهای بسیار پرشت نبوده و مقدار موی کم هم برای آن ها رضایت بخش خواهد بود.مسنترین فرد مراجعه کننده جهت کاشت مو در این کلینیک 92 ساله بوده است ،که کاشت موی بسیار موفقی را داشته است.

 بهترین مرکز کاشت مو –  بهترین کلینیک کاشت مو در تهرانکاشت مو به روش fit

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =