نحوه انجام سونوگرافی داپلر

نحوه انجام سونوگرافی داپلر

آمادگی برای سونوگرافی داپلر

برای اینکه در نتیجه سونوگرافی داپلر عوامل مشکل زایی وجود نداشته باشد بهتر است که موارد زیر  را رعایت کنید تا سونوگرافی به بهترین نحو برا ی شما انجام بگیرد.
دو ساعت قبل پیش از انجام سونوگرافی داپلر ، از مصرف هر گونه مواد حاوی نیکوتین (سیگار و قلیان و …) بپرهیزید،چون  باعث منقبض شدن عروق خونی می شود و ممکن است نتیجه را به درستی نشان ندهد .
در صورتی که قرار است سونوگرافی برای کودکان انجام بگیرد ممکن است نیاز به داروی بیهوشی باشد زیرا این سونوگرافی باید با آرامش بدن همراه باشد و حرکات اضافی در طول سونوگرافی وجود نداشته باشد .استفاده از داروهای بیهوشی در سونوگرافی  بنا بر نظر متخصص سونوگرافی است.
انجام سونوگرافی داپلر در دوران بارداری هیچ  مانعی ندارد زیرا تاکنون هیچ گونه گزارش و یا تحقیقاتی نشان داده نشده است که این سونوگرافی می تواند برای جنین مشکلی را به وجود بیاورد.

نحوه انجام سونوگرافی داپلر

سونوگرافی داپلر چگونه انجام می شود ؟

در ابتدا منطقه ایی که قرار است سونوگرافی بر روی آن انجام بگیرد در موقعیت مناسبی قرار می گیرد و بودن اینکه  هیچ گونه اقدام تهاجمی صورت بگیرد و یا اینکه در پوست تغییری به وجود بیاید  متخصص سونوگرافی شما را برای سونوگرافی داپلر  آماده می کند .به همین دلیل این روش بسیار امن بوده و خطری را برای بیمار به وجود نخواهد آورد .
در مرحله بعدی متخصص این وسیله را روی بدن حرکت می دهد در واقع مکانیزم این سونوگرافی این گونه است که حرکت گلبول‌های خونی در رگ‌های فرد، سرعت برگشت امواج را تغییر می‌دهد و بر اساس بازگشت امواج فراصوت، دستگاه پردازشگر تصاویری را بر روی مانیتور ایجاد می‌کند که نشان دهنده جریان خون در فرد می ‌باشد.
این سونوگرافی انواع مختلفی دارد  که در زیر به آن اشاره می کنیم :
داپلر موج پیوسته
داپلر داپلکس
داپلر رنگی
داپلر پاور

سونوگرافی خوب در غرب تهران 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =