کنترل دوربین مدار بسته از راه دور

کنترل دوربین مدار بسته از راه دور

این سوال برای خیلی از افراد پیش آمده که با چه روشی می توان به کنترل دوربین مدار بسته از راه دور پرداخت یا تصویر در حال پخش در دوربین های مدار بسته را دید؟ از اینرو تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به آموزش کنترل دوربین مدار بسته از راه دور بپردازیم

کنترل دوربین مدار بسته از راه دور

کنترل دوربین مدار بسته از راه دور

مشاهده تصویر دوربین مدار بسته از راه دور

دستگاه های DVR دارای این قابلیت می باشند که بتوان به وسیله آن ها تصاویر دوربین های مدار بسته را از طریق اینترنت و از راه دور مشاهده کرد. اگر می خواهید به همچین امکانی دسترسی داشته باشید نیاز است امکاناتی مانند اینترنت و آی پی اختصاصی را دراختیار داشته باشید.

دستگاه های DVR عموما دارای یک پورت RJ45 می باشند که با استفاده از این پورت و یک عدد کابل شبکه بین دستگاه DVR و مودم ارتباط برقرار نمود.

دسترسی به اینترنت جهت کنترل دوربین مداربسته از راه دور

در نتیجه نیاز است در جایی که اقدام به نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته نموده اید به اینترنت هم دسترسی داشته باشید تا این امکان را داشته باشید که از جاهای دیگر با وصل شدن به دستگاه DVR خودتان تصاویر دوربین ها را به طور زنده تماشا نمایید.

نصب نرم  افزار

برای اینکه بتوانید از طریق اینترنت به دستگاه DVR وصل شوید می بایست نرم افزاری را در کامپیوتری که به وسیله آن می خواهید به صورت زنده تصاویر دوربین ها را ببینید نصب نمایید. این برنامه عموما در داخل پک دستگاه های DVR در قالب یک سی دی یا دی وی دی ارائه می شود. البته احتیاجی نیست حتما این برنامه را نصب نمایید چون راه دیگری هم وجود دارد. شما می توانید از انواع مرورگرهای اینترنتی برای این کار بهره بگیرید ولی این را در نظر داشته باشید که سرعت، امکانات و کیفیت تصاویر احتمالا به خوبی وقتی که از نرم افزار نصب شده استفاده می کنید نمی باشد.

اگر نیاز به این داشته باشید که از طریق دستگاه های دیگری به DVR وصل شوید مانند موبایل یا تبلت می توانید نرم افزار آن ها را در صورتی که در سی دی همراه DVR موجود باشد بر روی دستگاه مورد نظر نصب کنید.

در اوایل مطلب گفته شد برای مشاهده تصویر دوربین مدار بسته از راه دور نیاز به آی پی می باشد. این آی پی باید از نوع استاتیک باشد و می توان آن را از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی تهیه کرد.

در قسمت تنظیمات دستگاه DVR قسمتی وجود دارد که این امکان برای شما فراهم شده است که رمز عبورتان را تغییر دهید.

در صورتی که می خواهید این تنظیمات را انجام دهید به دلیل تفاوتی که بین تنظیمات دستگاه ها وجود دارد پیشنهاد می شود این مورد را به متخصصان شبکه و امنیت بسپارید.

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 18 =